Merkezi Isıtma Sistemi

Doğalgaz bir dairede veya işyerinde bireysel olarak (kombi ile) kullanılabileceği gibi merkezi sistemle (kalorifer kazanı ile) bir apartman veya iş merkezinde de kullanılabilir...
 
Uzmanlar Avrupa"da 4 kattan fazla olan yapılarda merkezi ısıtma sistemlerinin zorunlu olduğunu belirtmektedirler. Günümüzde devlet tarafından yapılan teşviklerle büyük inşaat firmaları yeni projelerinde kombi değil merkezi ısıtma sistemi kullanmaktadır.
 
Merkezi ısıtma; kalorifer kazanı, brülör[1], otomatik kontrol, vana, pompa, doğalgaz sayacı gibi temel unsurlardan oluşan bir sistemdir.
 
 
Kömürlü ya da fueloilli kalorifer kazanları ile ısıtılan apartmanların doğalgazlı merkezi sistemlere geçmeleri ekonomik, temiz ve kullanışlı olması bakımından avantajlıdır.
 
Ortak bir kalorifer kazanı kullanan daireler veya işyerleri, sıcak su sayacı gibi ek ölçme cihazları kullanarak gaz giderini tam olarak pay edebilirler. Kullandıkları enerji kadar ödeme yapabilirler.
 
Doğalgazın radyatörlerde termostatlı vana kullanılması ile son derece kontrollü olarak yakılabilmesi sonucunda hem konfor hem de büyük miktarda yakıt tasarrufu sağlar.
Haberler
Firmamız Alman Kombi devi Vaillant bayiliği...
Firmamız viessmann bayiliği almıştır....
Firmamız Baymak ın Brötje Heizung kombisini...
Uzun çalışmaların ardından yeni web sitemiz...
instagram takipçi hilesiinstagram beğeni